18 Ocak 2011 Salı

KALEYDOSKOPÇiçekli masallar anlat bana .Kırılmış aynalardan geçen rüyalar .Göğe başımı kaldırıp gördüklerimden anlat içinde çiçekler olan .Sekizler bölündük ,altı köşelere döndük sallandıkça çoğaldık ,izlendik çiçeklere dönüştük ,bir rüyaya benzedik . Çiçekli masallar anlat ..Karanlığın çiçeklerini.

11 yorum:

 1. Belki de kaleydoskopa ihtitacımız yok
  hayal kurmak için..:)

  YanıtlaSil
 2. hayal kurmak için almadım onu gerçeklerimi görmek için almıştım .

  YanıtlaSil
 3. Optimumu dört köşe olmak değil mi... Çok köşelileri sevmezler ama top gibi de köşesiz olmayacaksın.

  Selam.

  YanıtlaSil
 4. evet tam dörtköşe olmak artık 4 4 lük olanı olduğu kadar işte :) selamlar

  YanıtlaSil
 5. görmek algılardan ibaret... fiziksel çıktı ne olursa olsun beyne olan girdi nasıl yorumlanırsa görüş de o işte.

  YanıtlaSil
 6. evet o yüzden görüşün izafiyeti var . üç boyutun ötesi için gerçek değil diyemeyiz ancak dört olanda algıda karar kılmalıyız zaman dördüncü boyut diğerlerinin kapısı :)sevgiler kuleden sesler :)

  YanıtlaSil
 7. Algılanmaya çalışılan nesne aynı zamanda dış ortamıyla birlikte anlamlanıyor. Söz gelimi -kesin rastlamışsınızdır- aynı renkte iki gri plaka beyaz ve siyah ortamlara yanyana koyulduğu zaman beyaz ortamdaki daha koyu görünüyor. (beynin kontrasta ayar çekmesi :) )

  Tam anımsamıyorum; geştalt mıydı neydi... Onun görme kuramları vardı... Onlar geldi aklıma.

  Ben inanıyorum ki insan istese "gerçeği" görebilir. Görüntünün izafiyeti beni korkutuyor. Berkeley'in dediği gibi: İnsanın dış ortamı algılamasının tek koşulu duyu organları... Onlar da yanıltıcı olabiliyorsa hayatımızın ne kadarının halüsinasyon olduğuna karar vermek zor.

  Belki hayatın kendisi bir halüsinatiftir. Ne dersin kayıt dışı?

  Sevgiler, sevgiler, sevgiler.

  YanıtlaSil
 8. bu konuya fazla bir açıklama yapmak istemiyorum . bilim denen olgu gerçekdışını gerçekliğini gözle görmek test edebilmekten geçiriyor ve insan olarak o ön kabulle normatif yaşıyoruz ancak ötesi var hem de çok ötesi :) benden bu kadar .

  YanıtlaSil
 9. yeni bilimin konuları çok daha farklı .kavramlar üzerinde zamanın boyutları rüya kavramının bilinçli rüya olarak incelenmesi ileri tıp ve ileri fizik bu konularla ilgileniyor bulacaklar ancak görece olmaya devam edecek bence . cern den çıkacak yan teknoloji konuları zamanla ilgili çok ciddi gelişmelere neden olacak yani 3 boyut kavramı tarih oluyor .

  YanıtlaSil
 10. İstanbul yangın firması olan Koçak Yangın yangın tüpü dolum ve bakımı için fiyat alabilirsiniz.
  Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

  YanıtlaSilKendi masalını kendine anlatmayan hayatı anlatmasa da olur ...Tek kitabımız odur ....